Warning: A non-numeric value encountered in /home/server425924/ftp/kalawska.pl/templates/theme1854/includes/includes.php on line 86

Warning: A non-numeric value encountered in /home/server425924/ftp/kalawska.pl/templates/theme1854/includes/includes.php on line 86
kalawska.pl - IMPLANTY

IMPLANTY

Implantologia to w chwili obecnej najszybciej rozwijająca się dziedzina stomatologii pozwalająca odbudować estetykę uśmiechu po utracie zęba bez szlifowania zębów sąsiednich. Zespół wyszkolonych lekarzy oraz praca na nowoczesnych materiałach są gwarancją opieki na najwyższym poziomie.

Utrata nawet pojedynczego zęba nie jest obojętna dla całego układu gryzienia i każdy ubytek wymaga jak najszybszego uzupełnienia. Pozostawienie pustego miejsca po zębie jest poważnym błędem. Zęby bowiem tworzą tak spójny zespół, że zaczynają się przesuwać lub wysuwać, aby spotkać inne, z którymi mogłyby kontaktować. Idealnym rozwiązaniem,najbardziej zbliżonym do natury, jest wszczepienie implantu a więc wprowadzenie struktury odpowiadającej korzeniowi zęba.

Implanty mogą uzupełniać pojedyńcze braki lub kilka ubytków zębowych.
Materiałem bazowym stosowanym do ich produkcji jest tytan o wysokiej czystości. Materiał ten jest szczególnie przyjazny dla tkanek (biokompatybilny). Po operacji wszczepienia zrasta się on trwale z tkanką kostną,stanowiąc funkcjonalna część organizmu.

Do wszczepienia implantu konieczna jest odpowiednia ilość i jakość kości. Lekarz kwalifikuje pacjenta do zabiegu po wnikliwym badaniu. Nie zawsze istnieją odpowiednie warunki do implantacji-czasami potrzebna jest regeneracja kości z użyciem materiałów kościozastępczych. W zależności od ilości założonych wszczepów zabieg trwa od pół godziny do dwóch godzin. Jest całkowicie bezbolesny dzięki zastosowaniu standardowego znieczulenia miejscowego. Nadbudowę protetyczną można wykonać już w ciągu 3- 6-ciu miesięcy od zabiegu (czas potrzebny na zrost z kością-osteointegracje), a korony tymczasowe nawet tego samego dnia co wszczepienie implantu.

Istnieje bardzo dużo różnorodnych systemów implantologicznych wykorzystywanych w stomatologii.
W naszej klinice pracujemy na materiałach najwyższej jakości takich firm jak Ankylos, Nobel, Implant Direct oraz Zeramex.